Hotelowa 7

Sprzedaż apartamentów Szczyrk

2022-05-26

Sprzedaż apartamentów na wynajem to usługa skupiona na zabezpieczeniu potrzeb związanych z zakwaterowaniem na pobyt krótkoterminowy. Najczęściej tego typu inwestycje realizowane są w miejscowościach cieszących się całoroczną popularnością wśród turystów. Czym jest ten model biznesowy i jak zarabia się w jego ramach?

Jak wygląda sprzedaż apartamentów na wynajem?

Rozwiązanie opiera się na sprzedaży gotowych lokali z zamysłem czerpania zysków z najmu. Wykonawca projektu inwestycyjnego wznosi budynki, w których można wykupić mieszkanie i udostępniać je na pobyt krótkoterminowy za opłatą. Nieruchomością zarządza operator i w większości wypadków to on dba o obłożenie zapewniające regularne dochody, zajmuje się bieżącymi sprawami, utrzymaniem i konserwacją lokalu. W skrócie – kupujesz bezobsługowe mieszkanie, którego dogląda zarządca. W zamian za to, dzielisz się z nim zyskami.

Gdzie wznoszone są apartamenty na wynajem?

Tego typu inicjatywy powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, głównie w miejscowościach turystycznych, przez które rok rocznie przewijają się setki tysięcy osób. Dlaczego? Bo występuje w nich duże zapotrzebowanie na usługi okołohotelowe, co gwarantuje duże obłożenie i przekłada się na stałe, wysokie zyski z najmu.

Jedną z takich inwestycji jest m.in. Meta Residence realizujący sprzedaż apartamentów w Szczyrku. Meta Residence to kompleks budynków z kategorii premium, usytuowany w obszarze góry Skrzyczne, tuż przy kolei linowej. Inwestorzy mają możliwość wykupienia w nim jednego z 5-gwiazdkowych apartamentów. Największe atuty tej nieruchomości to: wyjątkowa lokalizacja z malowniczym widokiem na góry, pełne zaplecze gastronomiczno-rekreacyjne w postaci restauracji, basenu, strefy wypoczynkowej i kortu tenisowego utworzonych na dachach, zaufany operator z wieloletnim doświadczeniem rynkowym oraz dwa modele biznesowe do wyboru. Ponadto zarządca zapewnia 100% własności gruntu i lokalu oraz możliwość przedłużenia zawartej umowy na kolejny okres. Więcej na temat inwestycji przeczytasz na stronie: https://www.metaresidence.pl/dalczego-warto

Jak i ile zarobisz jako inwestor?

Osoby decydujące się na kupno lokalu na wynajem, mogą zarabiać w jednym z dwóch modeli biznesowych. Pierwszy z nich polega na procentowym podziale zysków z rocznego najmu między właściciela oraz operatora. Druga możliwość to kilkuprocentowy zysk netto w skali roku, naliczany od ceny apartamentu bez wykończenia. Pierwsza opcja to gwarancja wysokich dochodów, druga – stałych zysków. W Meta Residence właściciele lokali otrzymują 70% rocznych zysków albo gwarantowane 7% w skali roku.

Ale to niejedyna korzyść finansowa, jaką osiągasz, inwestując w apartamenty na wynajem. W ich wypadku zarabiasz także na wzroście wartości samej nieruchomości, wynikającym ze wzrostu cen za m2 powierzchni. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na lokalizację, gdzie dostępność gruntów jest ograniczona, a tak jest np. we wspomnianym Szczyrku, możesz liczyć na jeszcze większe dochody. Biorąc pod uwagę powyższe, w rzeczywistości zarabiasz podwójnie. A dodatkowo zyskujesz zabezpieczenie na przyszłość.