Hotelowa 7

Boże narodzenie w Szczyrku

2022-08-26

Świąteczne spotkania w rodzinnym gronie to nasza tradycja. Ale nie da się ukryć, że ich organizacja wiążę się z mnóstwem przygotowań, którym często towarzyszy stres, presja czasu i ogromne zmęczenie. Może warto więc w tym roku wyjść poza utarte schematy i spędzić Boże Narodzenie na wyjeździe, w zimowej stolicy kraju – Szczyrku?

Dlaczego Boże Narodzenie na wyjeździe to dobry pomysł?

Mniej stresu, presji i obowiązków

Święta poprzedza masa pracy: pieczenie, gotowanie, generalne porządki, a tych przybywa jeszcze więcej, jeśli będziesz gościć sporo osób na wigilii. Zorganizowanie wszystkiego wedle oczekiwań zajmuje mnóstwo czasu, rodzi niepotrzebny stres i frustrację wynikającą z natłoku zajęć. Pół biedy, jeśli uda nam się zaangażować do pomocy domowników. Ale jeśli czas ucieka, a zmęczenie narasta, około świąteczna magia pryska jak mydlana bańka. Bo jak mieć dobry humor i energię podczas kolacji, gdy przez ostatnie dwa tygodnie działało się ponad własne siły i pod presją?

A przecież święta to powinien być czas odpoczynku i niespiesznego celebrowania czasu z najbliższymi. Dlatego zamiast kolejny rok z rzędu fundować sobie nerwową atmosferę, lepiej świętować na wyjeździe, nie zaprzątając sobie głowy zbyt wieloma sprawami. Cała rodzina na tym skorzysta. Święta spędzicie tak, jak chcecie, a kolację zjecie w hotelowej restauracji albo zamówicie coś na wynos. Nie będziecie też musieli szykować domu na przyjazd gości.

Więcej czasu dla siebie i rodziny

Własny czas to coś najcenniejszego, co możesz dać rodzinie. Spędzając go razem, budujecie wspomnienia, do których po latach będziecie wracać z sentymentem. Zacieśniacie także łączące was relacje. Jeśli na co dzień macie mało okazji do tego, by rozmawiać, oglądać filmy i bawić się z dziećmi, wykorzystajcie do tego święta. Poza tym takiemu rozwiązaniu można przypisać aspekt wychowawczy. Rezygnując ze świątecznej gonitwy, pokazujesz swoim pociechom, że tradycję można pielęgnować inaczej, spokojniej, na własnych zasadach i w zgodzie z własnymi wartościami. Święta są raz w roku – warto dobrze je wykorzystać!

Więcej okazji do relaksu

Na wyjeździe łatwiej odpocząć i zresetować głowę. Poza tym góry stwarzają idealne warunki do wypoczynku, a Szczyrk pod względem zimowych atrakcji przoduje. W mieście funkcjonują ośrodki i szkółki narciarskie oraz kolejki linowe. Nie brak też ciekawych szlaków turystycznych idealnych na piesze wędrówki, także z najmłodszymi. Jeśli zatrzymacie się w kilku gwiazdkowym hotelu, do dyspozycji będziecie mieli basen, SPA, strefę wellness, siłownię, salę fitness i pokój zabaw dla dzieci. Nierzadko zdarza się, że przy ośrodku działa lodowisko, a w sezonie zimowym organizowane są programy animacyjne dla najmłodszych.

Boże Narodzenie w Szczyrku – gdzie się zatrzymać?

W mieście znajdziesz ogromny wybór miejsc noclegowych, przy czym przeważają apartamenty i hotele. To gdzie się zatrzymasz, zależy od ciebie i twoich oczekiwań. Jeśli świąteczny wyjazd ma obfitować w atrakcje, wigilia w wyszukane potrawy, a uroczysta kolacja odbywać się w magicznej atmosferze, przy dźwiękach muzyki na żywo, zdecyduj się na hotel. W wielu obiektach na ten czas przygotowywane są oferty specjalne obejmujące wyżej wspomniane udogodnienia.

Jeżeli jednak bardziej cenisz ciszę, spokój i kameralną atmosferę, lepszym wyborem będzie apartament. W apartamentowej kuchni możecie sami przygotować kolację wigilijną albo przyrządzić kolacje z dań zamówionych na wynos. Apartament oferuje o wiele lepsze warunki pod względem dostępnej przestrzeni, swobody i komfortu. Nierzadko też zatrzymujący się w nich goście mogą korzystać z hotelowych atrakcji dostępnych w budynku obok – taką możliwość zapewnia m.in. Meta Apartments. Zobacz więcej na stronie: https://meta-apartments.pl/

Boże Narodzenie w Szczyrku, w hotelu lub apartamencie? Zdecydowanie tak, jeśli w te święta chcesz uniknąć pośpiechu i prawdziwie odpocząć, ciesząc się czasem z bliskimi!