Spacer w chmurach Krynica Zdrój

Spacer w chmurach Krynica-Zdrój

W ostatnim czasie Europa oszalała na punkcie unikalnych, drewnianych konstrukcji, które jak grzyby po deszczu powstają głównie w górskich miejscowościach. Turyści za ich sprawą, mogą dosłownie przechadzać się w chmurach. Takiej atrakcji doczekaliśmy się i my – w Polsce, w Krynicy-Zdroju powstała pierwsza w naszym kraju ścieżka widokowa w chmurach umożliwiająca nam spacer w koronach drzew. Jesteście gotowi na podniebne spacery?

Spacer w chmurach Krynica-Zdrój

Spacer w koronach drzew

Ta nietypowa, wykonana z drewna konstrukcja zlokalizowana jest na samym wierzchołku jednej ze stacji narciarskich w Krynicy-Zdroju – stacji Słotwiny Arena. Do wieży widokowej, osiągającej wysokość prawie 50 metrów, w otoczeniu majestatycznych lasów Beskidu Sądeckiego, dotrzeć można pnącą się stopniowo do góry drewnianą ścieżką. Ów podniebny, stworzony z robinii akacjowej chodnik podtrzymuje 18 wsporczych wież w towarzystwie 87 słupów. Spacerując po nim, można więc czuć się bardzo bezpiecznie i chłonąć wszystkimi zmysłami piękno otaczającej nas przyrody. Co więcej, jego całkowita długość wynosi 1030 metrów, co czyni go najdłuższą ścieżką w Polsce, nawet dwukrotnie dłuższą od sopockiego Mola.

Stacja Słotwiny Arena znajduje się na wysokości 896 metrów n.p.m., co wpływa na zwiększenie atrakcyjności spaceru w chmurach. Panoramiczne widoki na piękne górskie krajobrazy oraz bliskość magicznego nieba sprawiają, że wieża widokowa pozostaje w pamięci odwiedzających na długi czas. Co więcej, na trasie na nią prowadzącą postawiono 15 tablic i instalacji edukacyjnych, dzięki którym turyści poznać mogą wiele ciekawostek na temat otaczającej to miejsce przyrody, jak i poznać ciekawą historię i kulturę Beskidu Sądeckiego.

Jak dotrzeć można na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju?
Na szczyt turystów zabiera kolejka krzesełkowa, która pomieścić może do 6 osób, i którą dodatkowo wyposażono w osłony przeciwwiatrowe, dzięki temu niestraszne jej żadne warunki atmosferyczne. Miłośnicy wysiłku fizycznego, mogą z kolei wybrać się na górę spacerem po utwardzonej ścieżce, podziwiając przy tym z bliska otaczającą ich naturę. Ponadto, obiekt ten jest w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu bez problemu mogą oni korzystać z uroków podniebnej atrakcji, co więcej, po chodniku w chmurach spacerować mogą również rodziny z małymi dziećmi w wózkach.

Krynica-Zdrój spacer w chmurach

Niezwykle interesującym i napawającym dumą faktem jest także to, że twórcami projektu wieży widokowej oraz jego wykonawcami są wyłącznie polscy architekci, budowniczy oraz cieśle.

Jeśli spodoba się Wam spacer po Krynickiej podniebnej ścieżce i mielibyście ochotę na więcej, podobne przechadzki można odbyć u naszych południowych sąsiadów – na Słowacji i w Czechach. Na Słowacji znajduje się, uchodząca za najbardziej efektowną w tej części Europy drewniana ścieżka wśród szczytów - Chodník Korunami Stromov Bachledka, zlokalizowana na grzbiecie Magury Spiskiej. Z kolei w Czechach taki spacer możliwy jest w Resorcie Dolni Morava, na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 metrów n.p.m.

Kilka pytań i odpowiedzi na temat ścieżki w chmurach w Krynicy-Zdrój:

Gdzie znajduje się wieża widokowa w Krynicy-Zdrój?

Wieża zlokalizowana jest na wierzchołku stacji Słotwiny Arena - ul. Słotwińska 51A, 33-380 Krynica-Zdrój.

Jaka jest cena biletu za spacer w chmurach?

Cena biletu za spacer w chmurach zaczyna się od około 32,00zł za bilet ulgowy.

Który obiekt noclegowy jest blisko stacji Słotwiny Arena?

Noclegi w Krynicy-Zdrój blisko Słotwiny Arena znajdziesz na Trivabook.pl

Jaka jest wysokość wieży widokowej w Krynicy-Zdrój?

Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój ma wysokość 49,5m.


Adres wieży widokowej w Krynicy-Zdrój:
Słotwińska 51A,
33-380 Krynica-Zdrój


Mapa wieży widokowej Krynica-Zdrój
2019-11-29 19:08 747

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Inne artykuły

Spacer w chmurach Krynica Zdrój

Spacer w chmurach Krynica Zdrój

Warto zobaczyć

Spacer w chmurach Krynica-Zdrój W ostatnim czasie Europa oszalała na punkcie unikalnych, drewnianych konstrukcji, które jak grzyby po deszczu powstają głównie w górskich miejscowościach. Turyści za ich sprawą

Atrakcje Podkarpacia

Atrakcje Podkarpacia

Warto zobaczyć

Najciekawsze atrakcje Podkarpacia Podkarpacie często kojarzy się wyłącznie z Bieszczadami, zapraszamy Was do obejrzenia największych atrakcji Podkarpacia na zaprzyjaźnionej stronie Trivabook.pl - Najciekawsze 

Gdy nad morzem pogody brak, swoje wakacje spędzam tak! Czyli co możemy robić nad polskim morzem, kiedy nie ma pogody?

Gdy nad morzem pogody brak, swoje wakacje spędzam tak! Czyli co możemy robić nad polskim morzem, kiedy nie ma pogody?

Porady

Planując urlop nad polskim morzem staramy się mieć w myślach słoneczną pogodę, temperaturę powyżej 30 stopni, piękne piaszczyste plaże oraz ciepłe morze. Wyobrażamy sobie jak rozkładamy leżak czy ręcznik i doznajemy relaksu poprzez opalanie i zażywanie morskich kąpieli. To oczywiście wizja każdego, kto wybiera się nad Bałtyk. Niestety czasem coś może pokrzyżować nasze plany i najczęściej tym czymś jest pogoda. Pochmurne, zimne czy deszczowe dni na wakacjach to jeden z czynników, który może z całą pewnością popsuć wypoczynek i zamiast odpocząć od pracy, myślimy tylko o tym, by jak najszybciej stąd wyjechać z powrotem do domu...Jednak wcale tak nie musi być! Poniżej przedstawiamy kilka małych wskazówek, jak spędzić czas nad morzem w pochmurne dni, tak aby nie siedzieć w hotelowym pokoju cały czas.