Mało znane atrakcje turystyczne w Polsce

Mało znane atrakcje turystyczne w Polsce

Polska pełna jest niesamowitych miejsc, które, mimo że mało znane warte są odwiedzenia. Mimo tego, że niektórzy twierdzą, że nasz kraj nie może już niczym zaskoczyć, on wciąż kryje w sobie wiele tajemni. Przedstawiamy Wam kilka miejsc, o których wielu do tej pory nigdy nie słyszało!

Poniższa lista przedstawia tylko niektóre z niezwykłych miejsc, jednak z pewnością takich niespodzianek można w Polsce znaleźć o wiele, wiele więcej. Zamiast więc wyruszać w dalekie podróże po świecie, może warto zobaczyć to, co kryje się w naszej okolicy? W każdym regionie tyle miejsce czeka, aż je odkryjemy!


Prowansja na Warmii

Lawenda najlepiej czuje się w klimacie śródziemnomorskim. Jednak przyjeżdżając na Warmię, można stwierdzić, że w Polsce też jej całkiem dobrze! W Nowym Kawkowie niedaleko Olsztyna znajdują się lawendowe pola, pośród których stoi Lawendowe Muzeum Żywe, które przybliża odwiedzającym m.in. tajniki uprawy i przetwarzania tej rośliny. Dla wszystkich, którzy raz na jakiś czas chcą uciec z miejskiego zgiełku, Lawendowe Pole będzie istnym rajem na Ziemi!

Nowy Krawków pola lawendowe - atrakcje mało znane w Polsce
fot. Pola lawendowe


Biecz – perła i atrakcja Podkarpacia

Piękne starówki zwiedzać możemy w Zamościu, Sandomierzu, Krakowie, Toruniu czy Wrocławiu. Jednak czy ktoś z Was słyszał o starym mieście w Bieczu? Biecz to niewielkie, zaledwie pięciotysięczne miasteczko na Podkarpaciu, które skrywa prawdziwą perełkę. Historia starówki Biecza sięga średniowiecza. Barbakan i mury obronne miejscowości pamiętają czasy panowania Władysława Jagiełły. Wrażenie robią także późnośredniowieczne kamienice i kościoły, nad którymi góruje Kolegiata Bożego Ciała, będąca jednym z najważniejszych przykładów architektury gotyckiej w Polsce.

Panorama Biecz - mało znane atrakcje w Polsce
fot. Panorama Biecz

Noclegi Kraków

Pałac w Mosznej

Malowniczy pałac w Mosznej bez problemu mógłby konkurować z bawarskim zamkiem Neuschwanstein na logo Disneya. Budowla ta powstawała w latach 1896-1913 i łączy w sobie kilka stylów architektonicznych. Niegdyś mieszkała tu rodzina niemieckich magnatów przemysłowych, a dziś mieści się w nim hotel i restauracja. Co ciekawe, pałac ma dokładnie 99 wież i 365 pomieszczeń. O ile liczbę pomieszczeń jeszcze można zrozumieć, liczbę wież już niekoniecznie. Skąd się wzięła? Jedna z legend głosi, że właściciel majątku bał się, że gdy wybuduje 100 wież, będzie musiał utrzymywać w pałacu garnizon wojskowy. Inna z kolei twierdzi, że rodzina Tiele-Wincklerów miała 99 majątków i dlatego architekt stworzył taką, a nie inną liczbę wieżyczek.

Pałac w Mosznej - mało znane atrakcje w Polsce
fot. Pałac w Mosznej
Mapa Google - Zamek w Mosznej


Wyspiarska Wioska Wikingów

Historia ziem polskich sięga jednak o wiele dalej niż średniowiecze. Aby poznać te czasy, warto wybrać się na wsypę Wolin, na której znajduje się Centrum Słowian i Wikingów oparte na rekonstrukcji zabudowań wczesnośredniowiecznego Wolina. Osada ma charakter skansenu, a pierwszego sierpnia każdego roku organizowany jest tu Festiwal Wikingów, na których przybywa 1500 rekonstruktorów z całego świata. Można tu wziąć udział w warsztatach z rzemiosła i sztuki wojennej dawnych plemion, i poczuć się jak prawdziwy Wiking!

Mało znane miejsca w Polsce - Wolin - wioska wikingów na Wolińskiej Kępie
fot. Wioska Wikingów

Podziemne miasto Osówka

Podziemne kompleksy w okolicach Wałbrzycha wybudowane zostały w latach 1943-45, na trudno ówcześnie dostępnych terenach Gór Sowich. Zarówno projekt, jak i jego wykonanie powstało na zlecenie przywódcy nazistowskiej III Rzeszy Adolfa Hitlera w ramach owianego tajemnicą projektu o kryptonimie Riese (Olbrzym). I choć do dziś przeznaczenie tego obiektu nie jest do końca znane, jego ogrom wskazuje, że miało być to miejsce ważne.

Obecnie podziemne miasto jest udostępnione do zwiedzania, a do dyspozycji turystów chcących zgłębiać historię II wojny światowej przygotowano cztery trasy: historyczną, ekstremalną, edukacyjną oraz „ekspedycję Riese”. Ogromne labirynty korytarzy o łącznej długości około 1700 metrów, bunkry i hale, zdają się wciąż skrywać sekrety nazistowskich tajnych operacji.

Podziemne miasto Osówka - atrakcje mało znane w Polsce
fot. Podziemne miasto Osówka


Które z powyższych miejsc zamierzacie odwiedzić jako pierwsze? Po podjęciu decyzji warto zarezerwować noclegi gdzieś w pobliżu. Zajrzyjcie na Trivabook.pl, gdzie znajdziecie oferty zakwaterowania o każdym standardzie i na każdą kieszeń.Kilka pytań i odpowiedzi na temat mało znanych atrakcji w Polsce:

Które atrakcje w na Warmii warto zobaczyć?

Blisko Olsztyna znajdują się lawendowe pola oraz Lawendowe Muzeum Żywe, które trzeba odwiedzić

Które miasto na Podkarpaciu jest ciekawe i mało znane?

Polecamy zobaczyć miasto Biecz, historia jego starówki sięga średniowiecza. Barbakan i mury obronne sięgają do czasów Władysława Jagiełły.

Który pałac w Polsce jest najpiękniejszy?

Malowniczy pałac w Mosznej bez problemu mógłby konkurować z bawarskim zamkiem Neuschwanstein na logo Disneya.

W jakich górach leży "Miasto Osówka" i kiedy je wybudowano?

Miasto Osówka leży w Górach Sowich w okolicach Wałbrzycha, wybudowane zostało w latach 1943-45.
2019-11-29 22:08 97

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Inne artykuły

Gdy nad morzem pogody brak, swoje wakacje spędzam tak! Czyli co możemy robić nad polskim morzem, kiedy nie ma pogody?

Gdy nad morzem pogody brak, swoje wakacje spędzam tak! Czyli co możemy robić nad polskim morzem, kiedy nie ma pogody?

Porady

Planując urlop nad polskim morzem staramy się mieć w myślach słoneczną pogodę, temperaturę powyżej 30 stopni, piękne piaszczyste plaże oraz ciepłe morze. Wyobrażamy sobie jak rozkładamy leżak czy ręcznik i doznajemy relaksu poprzez opalanie i zażywanie morskich kąpieli. To oczywiście wizja każdego, kto wybiera się nad Bałtyk. Niestety czasem coś może pokrzyżować nasze plany i najczęściej tym czymś jest pogoda. Pochmurne, zimne czy deszczowe dni na wakacjach to jeden z czynników, który może z całą pewnością popsuć wypoczynek i zamiast odpocząć od pracy, myślimy tylko o tym, by jak najszybciej stąd wyjechać z powrotem do domu...Jednak wcale tak nie musi być! Poniżej przedstawiamy kilka małych wskazówek, jak spędzić czas nad morzem w pochmurne dni, tak aby nie siedzieć w hotelowym pokoju cały czas.