Hotelowa 7

Majówka w Szczyrku

2022-04-09

Szczyrk to jedna z malowniczych miejscowości Beskidu Śląskiego, położona u podnóża gór Skrzyczne oraz Klimczok. Kojarzona jest głównie z zimowym wypoczynkiem, ale i w sezonie wiosenno-letnim ma wiele do zaoferowania turystom. Niepowtarzalny klimat, pyszna regionalna kuchnia, piękne widoki i liczne atrakcje – to wszystko czeka na gości, którzy postanowią się tu zatrzymać. A jedną ze sprzyjających ku temu okazji może być zbliżająca się majówka.

Gdzie na majówkowy nocleg?

W Szczyrku znajdziesz wiele ładnych miejsc na pobyt. Jednak w zależności od tego, jak zamierzasz spędzić wolny czas, rozejrzyj się za odpowiednią lokalizacją. Określ potrzeby i rozpocznij poszukiwania. Jednak nie ograniczaj się tylko do hoteli. Weź pod uwagę także apartamenty.

Apartamenty to małe mieszkania na wynajem krótko- i długoterminowy. Zapewniają spokój, prywatność, swobodę i wszelkie możliwe udogodnienia. W każdym lokalu są wydzielone strefy: otwarty salon z aneksem kuchennym, sypialnia oraz łazienka. Wnętrza są ładnie urządzone i dobrze doposażone. Kuchnia zaopatrzona jest w sprzęt AGD, zastawę i wszelkie akcesoria niezbędne do przygotowania posiłków.

Apartamenty SKI & FUN w Szczyrku

Szczyrk ma mocno rozbudowaną bazę noclegową, a sporą jej część stanowią właśnie lokale na wynajem. Jednym z miejsc, w którym możesz spędzić majówkę, są apartamenty Szczyrkowskie SKI & FUN. Oferta kompleksu jest bardzo atrakcyjna. A dodatkowy atut stanowi lokalizacja. Budynek wzniesiono w bliskim sąsiedztwie Beskid Sport Arena – jednego z największych ośrodków sportowo-rekreacyjnych w Polsce, gdzie przez cały rok można korzystać z aktywnego wypoczynku. Z obiektu jest też całkiem blisko do centrum i skoczni narciarskich Skalite.

W budynku mieści się kilka apartamentów o powierzchni od 40 do 70 m2. W zależności od metrażu może się w nich zakwaterować od 4 do 7 osób. Apartamenty o większej powierzchni mają dwie sypialnie. Każdy z lokali ma prywatne wejście, balkon lub taras. Dodatkowo goście mają zapewniony dostęp do strefy relaksu (sauna i jacuzzi) i możliwość zamówienia śniadania (opcja realizowana w wybranych okresach). Obiekt położony jest w malowniczej okolicy, która stwarza doskonałe warunki do ruchu na świeżym powietrzu i zwiedzania.

Więcej szczegółów na temat oferty znajdziesz na stronie: https://szczyrkowskie.pl/offers

Co robić w Szczyrku w czasie majówki?

Majówkę w apartamentach w Szczyrku możesz spędzić oddając się błogiemu lenistwu, ale równie dobrze możesz skorzystać z atrakcji, których w mieście nie brakuje. W Beskid Sport Arena wypożyczysz rower albo zakosztujesz wrażeń na saneczkowym torze grawitacyjnym. Wizyta w Szyszka Park zapewni mnóstwo frajdy dzieciom. Fanom skoków narciarskich polecamy wybrać się do kompleksu skoczni narciarskich Skalite, gdzie treningi i zawody odbywają się również latem. Może uda się zobaczyć na żywo, jak trenują skoczkowie? A jeśli lubisz piesze wycieczki, na zdobycie czekają m.in. Klimczok, Skrzyczne, Magura czy Kotarz.

Miłośnicy zwiedzania też znajdą tu coś dla siebie. Jeżeli w ciągu dnia planujesz odwiedzić kilka miejsc, zaplanuj trasę. Przy tworzeniu listy możesz uwzględnić poniższe propozycje. W Szczyrku warto zajrzeć m.in. na Plac Św. Jakuba, przejść się deptakiem nad Żylicą, odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski albo Galerię Sztuki Bator Art Gallery (centrum kulturalne z galerią sztuki współczesnej). Na uwagę zasługuje też kościół św. Jakuba. To zabytkowe drewniane sanktuarium wzniesione w latach 1797-1800, którego wnętrze urządzono w późnobarokowym stylu. W pobliskich miejscowościach warto udać się do Tężni Solankowej (Jaworze), Muzeum Juliana Fałata (Bystra) czy Pałacyku Myśliwskiego Habsburgów (Wisła).

Podsumowując, weekend majowy za pasem, więc to dosłownie ostatni moment na rezerwację noclegu. Jeśli na wyjazd wybieracie się całą rodziną lub kilkuosobową grupą, apartamenty zapewnią wszystko, czego trzeba do udanego wypoczynku.