Hotelowa 7

Zimowe wyprawy górskie z dziećmi

2022-09-08

Zimowe wyprawy w góry z małymi dziećmi. Jak się do nich przygotować.

Przygotuj się do wyjazdu.

Aby w pełni cieszyć się urlopem, powinieneś być w dobrej formie. Zacznij jakąś aktywność fizyczną na kilka tygodni przed wyjazdem, nawet jeśli będzie ona lekka. Ćwicz oddychanie, aby zapewnić sobie komfort na dużych wysokościach. Wzmocnij uda, ułatw sobie zjazdy, pilnuj diety... i ciesz się urlopem od pierwszego dnia!

Jedz, pij i baw się Każdy powinien zacząć dzień od obfitego śniadania. Spakuj przekąski i pikniki. Pij dużo wody przed wyjściem na zewnątrz, zwłaszcza wody, i pij dużo wody, gdy wychodzisz na zewnątrz. Gorące napoje rozgrzewają Cię od środka i osładzają atmosferę. Idź do łazienki i zrób sobie przerwę przed wyjściem, a także zaplanuj przerwy w ciągu dnia. Pamiętaj, że dzieci zapominają...

Kiedy pakujesz się na wakacje, sprawdź wszystkie przedmioty, które będziesz musiał zabrać ze sobą w podróż. Może to być dodatkowa odzież i przybory toaletowe na wypadek ich zagubienia lub uszkodzenia. Upewnij się również, że organizujesz wszystkie swoje dokumenty przed wyjazdem na wakacje. Dotyczy to kopii paszportu i prawa jazdy oraz wszelkich innych dokumentów identyfikacyjnych, które mogą być potrzebne.

Zaplanuj trasę.

Podsumowując - zwracaj uwagę na oznaczenia. Czasami trzeba improwizować i próbować wielu możliwości, zanim znajdziesz znacznik (Włochy, kocham cię...), ale upewnij się, że znacznik zawsze pozwoli ci wrócić do ostatniego miejsca. Jeśli nie widziałeś go przez długi czas i nie jesteś pewien, nie podążaj uparcie za ścieżką. Wróć do ostatniego znacznika i spróbuj innych ścieżek (jeśli są dostępne). Zrób harmonogram co najmniej jeden dzień wcześniej. Powinieneś wiedzieć w przybliżeniu, ile czasu ma każdy czynnik. Ile metrów pionowych wspiąłeś w ciągu godziny? Ile czasu zajmuje ci wejście na kurs i ile jest kursów? Ile odpoczynku chcesz sobie dać i ile odpoczynku potrzebujesz?

Moje ulubione strony do wyszukiwania wydarzeń, wycieczek, a zwłaszcza biletów skip-the-line to Viator i Get Your Guide. Ułatwia to planowanie podróży, ponieważ nie musisz przeszukiwać wielu stron, ponieważ na obu stronach jest wiele opcji do wyboru. To samo dotyczy atrakcji TripAdvisor - możesz wyszukiwać i rezerwować wydarzenia oraz czytać recenzje. Zbadaj miejsce docelowe.

Badania dostarczają pewnych pomysłów na przyszłą pracę. Na przykład, dwuczęściowy model może być użyty do oszacowania decyzji dotyczących podróży, długości pobytu i wydatków na dzień (patrz na przykład). Analiza międzykrajowa porównywalnych badań podróży w innych krajach europejskich jest również obiecująca, ponieważ dostępność danych wzrosła w ostatnich latach. Poprzez powiązanie motywacji do podróży z wyborem miejsca docelowego, można zidentyfikować wyraźne wzorce w różnych kategoriach miejsc docelowych. Podróżowanie w góry zimą jest głównie napędzane przez sport i aktywność na świeżym powietrzu (81%), podczas gdy podróżujący do europejskich miejsc poza Austrią są napędzani przez kulturę i atrakcje (46%) (Tabela 4).

Zmienna zależna opierała się na czterech opcjach odpowiedzi dotyczących wyboru celu podróży: (a) góry w Alpach Europejskich, (b) krajowe góry niebędące górami, (c) europejskie góry niebędące górami oraz (d) destynacje zagraniczne. Wyjazdy w góry są konstruowane przy użyciu informacji o lokalizacji (górskie lub niegórskie) i kraju docelowym (Austria, Włochy, Szwajcaria i Francja). Przy mniejszej liczbie obserwacji, podróże górskie w Austrii nie mogą być oddzielone od innych europejskich celów alpejskich.