Gdy nad morzem pogody brak, swoje wakacje spędzam tak! Czyli co możemy robić nad polskim morzem, kiedy nie ma pogody?

Co robić nad morzem, gdy brak ładnej pogody?

Planując urlop nad polskim morzem, staramy się mieć w myślach słoneczną pogodę, temperaturę powyżej 30 stopni, piękne piaszczyste plaże oraz ciepłe morze. Wyobrażamy sobie, jak rozkładamy leżak czy ręcznik i doznajemy relaksu poprzez opalanie i zażywanie morskich kąpieli. To oczywiście wizja każdego, kto wybiera się nad Bałtyk. Niestety czasem coś może pokrzyżować nasze plany i najczęściej tym czymś jest pogoda. Pochmurne, zimne czy deszczowe dni na wakacjach to jeden z czynników, który może z całą pewnością popsuć wypoczynek i zamiast odpocząć od pracy, myślimy tylko o tym, by jak najszybciej stąd wyjechać z powrotem do domu... Jednak wcale tak nie musi być! Poniżej przedstawiamy kilka małych wskazówek, jak spędzić czas nad morzem w pochmurne dni, tak aby nie siedzieć w hotelowym pokoju cały czas.

  • Pamiętaj, że miejscowość, w której jesteś, nie kończy się na morzu, plaży i Twoim ośrodku. To także okolica, po której możesz pospacerować, odpocząć i odetchnąć od wcześniejszych upałów.
  • Brak pogody to doskonała okazja do zapoznania się z miejscowymi atrakcjami, takimi jak muzea, parki linowe, ZOO, lunaparki i wiele, wiele innych (wszystkie dostępne i opisane na naszym portalu atrakcje możesz znaleźć tutaj).
  • Każdy spacer wpływa na plus na Twoje zdrowie! Oprócz spalenia kilku kalorii podczas aktywności fizycznej, z każdym oddechem do Twojego organizmu dostarczane jest nadmorskie powietrze bogate w jod.
  • W zależności od regionu, w którym wypoczywasz, lokalne knajpy i restauracje z pewnością w swojej ofercie mają miejscowe przysmaki, których możesz spróbować z rodziną czy znajomymi.
  • Mnóstwo kurortów posiada latarnie morskie. Byłeś kiedyś na jej szczycie i podziwiałeś okolicę z kilkudziesięciu metrów?
  • Jedne z najpiękniejszych zachodów słońca są właśnie nad morzem! Nawet kiedy jest trochę chłodniej na dworze, nie warto siedzieć w pokoju hotelowym - idź na plażę i podziwiaj ten widok!
Wakacje nad morzem, atrakcje i tanie noclegi
To tylko kilka pomysłów jak można spędzić czas nad polskim morzem nawet, wtedy kiedy brakuje pięknej, słonecznej pogody. Jeśli wykorzystasz je wszystkie - warto zapytać właściciela hotelu, apartamentu lub pokoju, co mógłby jeszcze zaproponować, by uatrakcyjnić Twoje wakacje. Na pewno trzyma on asa w rękawie i Was zaskoczy - "a na rejs statkiem po Bałtyku już się udaliście?"
2019-10-26 18:54 678 nad morzem, noclegi nad morzem, tanie noclegi

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Inne artykuły

Istne oblężenie polskich plaż - noclegi nad morzem czy ich zabraknie ?

Istne oblężenie polskich plaż - noclegi nad morzem czy ich zabraknie ?

Nowinki

Wakacje 2018 trwają w najlepsze. Piękna pogoda, bezchmurne niebo i żar kapiący ze słońca, dający średnią temperaturę 30 stopni w cieniu, sprawiają, że turyści z Polski i zagranicy udają się na wakacje i urlopy w najróżniejsze zakątki naszego kraju.