Hotelowa 7

Najlepsze miejsca do jazdy na nartach i snowboardzie w Beskidach

2022-11-12

Beskidy są doskonałym miejscem na narty i snowboard zimą, ale są też świetnym miejscem do odwiedzenia o każdej porze roku

Oprócz idealnej infrastruktury do snowboardu i narciarstwa klasycznego są tu trasy akrobatyczne i zjazdowe, freestylowe narty, ale też przepiękne tyrolskie wioski klimatyczne, szalone widoki i stoki utrzymane na najwyższym poziomie.

Dębowiec to idealne miejsce do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Dobrze przygotowane stoki, możliwość wynajęcia wykwalifikowanych instruktorów i łagodne warunki - w sam raz dla początkujących. Widoki są równie piękne jak w popularnych kurortach, ale Debowitz zdecydowanie wygrywa ceną i obłożeniem. Łatwiej jest zarezerwować nocleg i wynająć instruktora narciarstwa. Również na stokach nie ma kilometrowych kolejek i tłumów – w Derbovitz zdecydowanie można jeździć zamiast czekać. Na tym polega nauka jazdy na nartach – na treningu w miejscu spokojnym i bezpiecznym. To wszystko zapewnia ośrodek rozrywkowo-narciarski „Dębowiec” – stąd w Alpy.

Kolejna propozycja idealnego miejsca dla snowboardzistów pochodzi z Zakopanego, a konkretnie z Gubałówki, która jest znana i kojarzona niemal wszystkim turystom, nie tylko narciarzom. To bardzo popularne miejsce, odwiedzane przez turystów przez cały rok, a warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu są doskonałe.

Beskidy oferują różnorodne stoki dla narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania

Najpopularniejszy Korbielowski Ośrodek Narciarski Pilsko zachęca do odwiedzenia narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania. W obiekcie można skorzystać z 8 wyciągów: 2 wyciągów krzesełkowych, 5 orczyków i 1 wyciąg talerzykowy. Zróżnicowane pod względem trudności trasy pozwalają dostosować je do własnych potrzeb i umiejętności. Na terenie ośrodka można skorzystać z trasy czerwonej, niebieskiej, zielonej i czarnej (ale rzadko czynnej). Co ważne, niektóre trasy nie są oświetlone lub zasypane śniegiem. Najwyższa wysokość na zboczu wynosi 1500 metrów. Ośrodek oferuje snowpark i wiele uroczych lokali gastronomicznych.

Snowboard również wymaga odpowiedniego sprzętu, podobnie jak jazda na nartach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór, składający się z kilku warstw (m.in. bielizna ciepłoczuła, polar termiczny, kurtka z oddychającą membraną, spodnie o zwiększonej odporności na wilgoć). Kaski, gogle narciarskie, a przede wszystkim deski, na których jeździmy, mają znaczenie. Dla początkujących idealna jest deska All Mountain, powinna sięgać do brody lub nieco niżej i być stosunkowo miękka. Nadal możemy cieszyć się białym szaleństwem. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak sama deska do ślizgania się po śniegu.

Ponadto kompleks Zagroń Istebna oferuje wyciągi do pontonów, wypożyczalnię nowoczesnego sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz szkółkę narciarską z ciekawym programem zajęć dla dzieci i specjalistycznymi lekcjami dla dorosłych. Kompleks oferuje również usługi spa, które pomogą Ci zrelaksować się po męczącym dniu.

Beskidy to jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania narciarstwa i snowboardu

Zdaniem wielu ten teren narciarski zapewnia najlepsze warunki dla snowboardzistów. Dostępna tu infrastruktura jest jedną z najnowocześniejszych w kraju. Trasy są długie, a stoki odpowiednie dla wszystkich poziomów umiejętności. Znajdziemy tu również tzw. Snowpark, prawdziwy raj dla snowboardzistów.

Soszów to jeden z największych ośrodków narciarskich w Beskidach. To także największy teren narciarski nad Wisłą. Teren narciarski Sauszowf jest bardzo zróżnicowany. Soszów to nowoczesny ośrodek narciarski. Długość trasy w Soszowfie to ponad 6 km. Dolna stacja kolejki linowej znajduje się na wysokości 610 metrów. Dzięki dobremu mikroklimatowi i dużej pokrywie śnieżnej można tu jeździć na nartach do końca kwietnia. Ośrodek posiada również bezpłatny parking.

Świetne miejsce na narty i snowboard w Alpach? Brak kolejek do kolejki linowej, setki kilometrów ośnieżonych stoków, świetna infrastruktura i piękne widoki! Który kraj jest dobry do jazdy na nartach/snowboardzie? Co sezon, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, zadajemy sobie to pytanie. Polskie stoki są z roku na rok coraz bardziej zatłoczone, a infrastruktura pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem ten europejski kraj kusi turystów kilometrami ośnieżonych tras, wspaniałymi widokami i dostępem do kolejek bez kolejki. Gdzie więc na narty i snowboard?