Hotelowa 7

Apartamenty inwestycyjne Szczyrk

2022-03-26

Chcesz bezpiecznie ulokować nadwyżkę kapitału? Rozważ sfinansowanie apartamentu inwestycyjnego w Szczyrku. Ze względu na dobrą lokalizację i liczne atrakcje miasto przez cały rok odwiedza mnóstwo turystów. A to oznacza, że możesz liczyć na regularne zyski z najmu.

Czym są apartamenty inwestycyjne?

Apartamenty inwestycyjne to mieszkania na sprzedaż z segmentu premium, przygotowane pod wynajem krótko- lub długoterminowy. Obiekty powstają najczęściej w miejscowościach turystycznych, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Lokalem opiekuje się deweloper bądź firma zewnętrzna (operator), który/-a w ramach usługi realizuje szereg działań związanych m.in. z utrzymaniem nieruchomości i jej obłożeniem. Tym samym inwestor (właściciel) czerpie zyski z najmu, bez konieczności angażowania się w zarządzanie lokalem.

Jak zarabia się wynajmie?

Zwykle właścicielom oferuje się dwa modele biznesowe: dochód z rocznego najmu albo gwarantowany kilkuprocentowy zysk w skali roku (np. 7%) naliczany od ceny apartamentu. Przy opcji czystego dochodu zyski dzielone są między inwestora a operatora w proporcji np. 70/30, gdzie 70% zysków trafia do właściciela, a 30% do zarządcy budynku. Sam wybierasz dogodną dla siebie formę zarobkowania.

Gdzie warto inwestować i dlaczego Szczyrk to dobra lokalizacja?

Najlepsze pod tego typu inwestycje są obszary turystyczne, gdzie obserwuje się stały napływ odwiedzających. Dlaczego? Bo ulokowany tam kapitał jest obłożony niskim ryzykiem i gwarantuje regularne zyski. Z uwagi na rosnące zainteresowanie wypoczynkiem w górach, rozsądne wydaje się inwestowanie w nieruchomości powstałe właśnie w tym rejonie, a takich nie brakuje.

Jednym z miejsc, gdzie można kupić apartament na wynajem są Szczyrkowskie Apartamenty SKI & FUN (do obejrzenia na stronie https://szczyrkowskie.pl/offers). Obiekty położone są niedaleko kompleksu skoczni narciarskich „Skalite”. W ich pobliżu znajdują się też jedne z największych w Polsce ośrodków sportowo-rekreacyjnych: Beskid Sport Arena oraz Szczyrk Mountain Resort, które rok rocznie przyciągają miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Oba ośrodki oferują idealnie przygotowane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Zapewniają także dostęp do kolei linowych i wyciągów. Natomiast w sezonie letnim goście mogą korzystać z takich atrakcji jak trasa igielitowa czy grawitacyjny tor saneczkowy. Mają także możliwość wypożyczenia rowerów.

Dlaczego warto lokować kapitał w nieruchomości?

Kupno apartamentów inwestycyjnych w Szczyrku jest opłacalne nie tylko z uwagi na uzyskiwanie stałych zysków z najmu, ale i na systematyczny wzrost wartości samej nieruchomości. W ciągu ostatnich 5 lat cena za m2 powierzchni nieruchomości wzrosła o 100% i prognozuje się, że ta tendencja się utrzyma. Wspomnieć trzeba też o ograniczonej ilości gruntów w obszarze Szczyrku. A to oznacza, że wartość każdego zakupionego w tym miejscu lokalu będzie coraz wyższa.

Wynajem może stać się źródłem stałych profitów, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy turystów nie brakuje, albo zapewnić dodatkowe pieniądze np. na rozwój firmy. Tego typu mieszkania są całkowicie bezobsługowe, więc można jednocześnie czerpać korzyści z inwestycji i rozwijać inny biznes. To dobra opcja na dywersyfikację dochodów.

Co jeszcze? Jako inwestor masz do dyspozycji pobyt właścicielski. A to oznacza, że w razie potrzeby możesz skorzystać z apartamentu np. w czasie urlopu lub wyjazdu służbowego i nie musieć martwić się o nocleg ani ponosić związanych z nim kosztów. Choć w przypadku tej kwestii, w zależności od ustaleń zawartych w umowie, mogą pojawić się pewne ograniczenia (np. wyłączenie z użytkowania w okresach o największym obłożeniu).

Jak wydatkować pieniądze, to tylko w przemyślany sposób. Kupno apartamentu to bezpieczna, przyszłościowa inwestycja, w której lokata kapitału zwróci się z nawiązką.